Tadilat İşlemleri

Tadilat İşlemleri

Keşif

Tadilat işleminde nasıl bir yol izlediğimizin örneklendirmesini yapmış olduğumuz bir banyo tadilatının üzerinden fotoğraflar ile anlatmaya çalışacağız.

Aşağıda fotoğraflarını görmüş olduğunuz banyonun tabanında birden fazla noktada temiz ve atık su kaçağı tespit edildi. Yapılan kontrollerde sadece tabanda bulunan yatay borularda problem olduğu gözlendi. Dikey borularda yani banyonun yan duvarlarında bulunan su tesisatında herhangi bir problem saptanmadı.

Her ne kadar dikey borularda o an için bir problem olmadığı gözlense de ilerleyen süreçlerde olmayacağı anlamına da gelmiyordu. Banyo duvarlarındaki demir borular çürümüş, özelliğini kaybetmiş ve sağlık açısından tehdit eder pozisyondaydı.

Tüm samimiyetimizle müşterimizle durum paylaşıldı ve yapmış olduğumuz keşif hakkında detaylı bilgi verildi. Değerlendirme sonucunda banyo içerisinde değişiklik yapmak, kullanım kolaylığı ve evrensellik adına daha uygun bulundu.

Zaman Çizelgesi

Ortak yaşam alanı olan dairelerde pazar günleri veya sabah saat 10:00'dan önce çalışma yapmak apartman sakinleri tarafından çok hoş karşılanmamaktadır. Banyoda yapılacak olan kazı çalışması, sıcak su, soğuk su ve atık su tesisatının döşenmesi, elektrik tesisatı ile ilgili değişiklikler, kullanılacak olan tuvalet taşı, hilton lavabo, duşa kabin gibi malzemelerin temini, fayans işçiliği, yapılacak olan her detay programlandı.

Değişim Zamanı

Temiz su hattında bulunan yatay ve dikey boruların tamamı ve aynı zamanda atık su tesisatı tamamiyle yenilendi. Su tesisatında, demir boru yerine plastik borular, ısıtılarak yapıştıma tekniği ile noktalar birleştirildi.