İzmir Kombi Petek Temizliği

               

                                Termal Kamera İle Peteklerin Isı kayıpları Ve Isınma Performansı Ölçümü

 
                               
                            

                                 Bilgisayarlı Cihazla Ve  Borulara, Peteklere Zarar Vermeden Temizleyen 

                                                 Kimyasal İlaç İle Kaliteli Hizmet           

 

                          

Kombi ve Petek Temizleme

Tesisat temizliği yapmaktaki amaç, yakıt giderlerini minimize etmek ve daha sağlıklı ısınma elde etmektir. Tesisatın içerisindeki kireç ve tortuyu kimyasal temizleme maddeleri kullanarak dışarıya çıkarmaktır. İşlemin gerçekleştirilebilmesi için dikkat edilmesi gereken bir çok hassas nokta vardır. Kullanılacak olan kimyasal ilaç, temizleme esnasında kullanılan teknoloji gibi durumlar önem taşımaktadır. Yanlış yapılacak bir uygulama sonucunda istenmeyen problemler ortaya çıkabilir.

Ne zaman yapılmalı ?

  • Kalorifer peteklerinizin yarıdan aşağısı ısınmıyorsa
  • Peteklerinizde ısınma az oluyorsa
  • Kombiye en uzak olan petekte ısınma sorunu diğerlerine göre daha fazlaysa
  • Kalorifer tesisatınızı temizletmeyeli 2 yıl olduysa ya da hiç yapılmadıysa
  • Kombi filtresi sürekli tıkanıyorsa
  • Yüksek doğalgaz faturası ödediğiniz halde ısınma gerçekleşmiyorsa

Keşif

Kombinin basıncı, petek vanaları ve kalorifer tesisatınız gözden geçirilir. Basınç düşüklüğüne sebebiyet var ise araştırılır. Isıya duyarlı termal kamera ile petekleriniz ve tesisatınız incelenir ve kayıt altına alınır.

Bakım Süreci

Termal kamera sonuçlarına göre petek, tesisat ve kombi temizleme işlemi değişiklik gösterebilir. Amaç kombi kazanında ısıtılan suyun tesisat yardımı ile ısı kaybına uğramadan peteklere ulaşmasıdır. Öncelikle kombi incelenir ve temizleme işlemi uygulanır. Makine yardımı ile ilaçlı su, kombinize pompalanır. Giriş vanasından kimyasal gönderilir, çıkış vanasından geriye alınarak incelenir. Tesisat hattınız ve petekleriniz içinde aynı işlem uygulanır. Kalorifer tesisatınızda tıkanıklık var ise termal kamera ile gözlenir. Isısı kayıt edilir.

Aynı işlem bütün petekler için tek tek ya da kombi çıkış vanası üzerinden kapalı devre olarak uygulanır. Kombiye en yakın petek ile en son petek arasındaki ısı farklılıkları gözlenir. Bu işlem yakşalık 1,5 - 2 saat arasında bir zamanda gerçekleşir.Bu şekilde doğalgaz faturanızda %20'ye yakın tasarruf sağlarsınız.